Google ukončuje posílání SMS upozornění ze svého Kalendáře

kalendar_ico

Vraťme se nejprve o deset let zpátky, kdy pro některé uživatele byly služby Kalendáře Google jednou z prvních internetových služeb, které prostě “museli mít” na svém stolním či přenosném počítači. Google nabídl lidem aplikaci s rozhraním, jež do značné míry připomínalo tehdy populární kalendář programu MS Outlook, ovšem na rozdíl do něj byla zcela zdarma a běžela ve většině internetových prohlížečů. Ke snadnému přechodu přispěl také jednoduchý export a následný import dat z jiných aplikací.

Jednou z užitečných funkcí byla možnost nechat se upozornit na blížící se událost textovou zprávou, zaslanou na mobilní telefon, přičemž Google poskytoval tuto funkci zdarma. V době, kdy většina lidí vlastnila alespoň jeden mobil, se jednalo nesporně o skvělou službu.

 

Přesuňme se nyní do roku 2015. Jistě se shodneme na tom, že řada věcí se během posledních deseti let změnila. Telefony jsou nyní tenčí, nabízejí proti minulosti obrovský displej a patrně nejzásadnějším rozdílem jsou jejich schopnosti a funkce, které v mnoha směrech snesou srovnání se stolním počítačem. S ohledem na tyto skutečnosti se Google rozhodl ke 27. červnu vypnout službu zasílání zpráv s upozorněními na události Kalendáře.

“Od 27. června 2015 již nebudou odesílána SMS oznámení Kalendáře Google. Notifikace formou textových zpráv byly spuštěny před érou smartphonů. Nyní, kdy jsou k dispozici chytré telefony a oznámení, můžete získat bohatší a spolehlivější zážitky na svém mobilním zařízení, a to dokonce i offline.” uvádí se na oficiálním webu. Vypnutí služby se přitom netýká části zákazníků, využívajících Google Apps. Jako řešení Google nabízí instalaci aplikace Kalendář pro Android či iOS, poskytující podobný komfort v modernějším a efektivnějším balení.

Používáte SMS upozornění na události Kalendáře Google? Dotkne se vás rozhodnutí Googlu nějakým zásadním způsobem? Podělte se o své dojmy a názory na uvedené rozhodnutí v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Android Headlines, Phone Arena, Engadget, Google, Venture Beat, Ubergizmo.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)