Menu

Google ukončuje posílání SMS upozornění ze svého Kalendáře

Vraťme se nejprve o deset let zpátky, kdy pro některé uživatele byly služby Kalendáře Google jednou z prvních internetových služeb, které prostě “museli mít” na svém stolním či přenosném počítači. Google nabídl lidem aplikaci s rozhraním, jež do značné míry připomínalo tehdy populární kalendář programu MS Outlook, ovšem na rozdíl do něj byla zcela zdarma a běžela ve většině internetových prohlížečů. Ke snadnému přechodu přispěl také jednoduchý export a následný import dat z jiných aplikací.

Jednou z užitečných funkcí byla možnost nechat se upozornit na blížící se událost textovou zprávou, zaslanou na mobilní telefon, přičemž Google poskytoval tuto funkci zdarma. V době, kdy většina lidí vlastnila alespoň jeden mobil, se jednalo nesporně o skvělou službu.

 

Přesuňme se nyní do roku 2015. Jistě se shodneme na tom, že řada věcí se během posledních deseti let změnila. Telefony jsou nyní tenčí, nabízejí proti minulosti obrovský displej a patrně nejzásadnějším rozdílem jsou jejich schopnosti a funkce, které v mnoha směrech snesou srovnání se stolním počítačem. S ohledem na tyto skutečnosti se Google rozhodl ke 27. červnu vypnout službu zasílání zpráv s upozorněními na události Kalendáře.

“Od 27. června 2015 již nebudou odesílána SMS oznámení Kalendáře Google. Notifikace formou textových zpráv byly spuštěny před érou smartphonů. Nyní, kdy jsou k dispozici chytré telefony a oznámení, můžete získat bohatší a spolehlivější zážitky na svém mobilním zařízení, a to dokonce i offline.” uvádí se na oficiálním webu. Vypnutí služby se přitom netýká části zákazníků, využívajících Google Apps. Jako řešení Google nabízí instalaci aplikace Kalendář pro Android či iOS, poskytující podobný komfort v modernějším a efektivnějším balení.

Používáte SMS upozornění na události Kalendáře Google? Dotkne se vás rozhodnutí Googlu nějakým zásadním způsobem? Podělte se o své dojmy a názory na uvedené rozhodnutí v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Android Headlines, Phone Arena, Engadget, Google, Venture Beat, Ubergizmo.

 

Komentáře

Game

z aplikace
1.6.2015 9:12

Spis mi to přídě ze člověku chtějí vnutit instalaci jejich kalendáře

Anhedonic Alien

Anhedonic Alien

1.6.2015 9:16

Mě osobně zrušení SMS bude vadit hodně. Události zadávám do Google Kalendáře většinou na PC a SMS připomenutí byl jediný rozumný způsob, jak dostat oznámení, ať jsem kdekoliv. Na PC jsou už jenom možnosti připomenutí e-mailem, což jednak zasírá při větším množství upozornění e-mailovou schránku (při mé skleróze mám nastavená až tři upozornění na jednu událost) a také ne vždy mám v mobilu k dispozici datovou konektivitu.
A nakonec na PC lze zadat upozornění vyskakovacím oknem, které se ovšem nesynchronizuje s mobilem, kde si musím zadat upozornění zvášť.
Tím pádem pro mě bude zadávání událostí a upozornění komplikovanější s nutností použít PC i mobil.
Připadá mi, že Google na svůj kalendář dost kašle. Místo, aby vylepšoval funkčnost, jen ruší dobré věci a maskuje to nepodstatným material designem.
Vzhledem k tomu, že píšu nepravidelné směny pro několik lidí, tak každý měsíc prožívám martyrium zadávání do Google Kalendáře, který nepodporuje pro jednotlivé události tak banální věc jako je možnost přidávání událostí pomocí copy&paste.

Fefi

Fefi

z aplikace
1.6.2015 9:37

A proč nepoužíváte na mobilu nějaký kalendář co se synchronizuje s google kalendářem? když zrovna máte mobil připojený k internetu (předpokládám, že doma při zadávání do počítače je mobil na WiFi), Tak se kalendáře synchronizují a pak vás už mobil upozorní i offline

ManDark

ManDark

1.6.2015 11:00

Hmm,
SMS upozornenia boli zaradmo … wau. No popravde som toto nikdy ani nevyskusal stale mam vo volbe upozornenia “kontextove okno” a mam niekedy aj 3 upozornenia na jednu udalost. Akonahle sa to synchonizuje aj s telefonom alebo vsade kde mam aktivny ten ucet, tak mam oznamenie aj offline. Nikdy som s tym nemal problem a stale to takto pouzivam a je to bez problemov aspon zatial. jedine co je obrovska skoda ze Google account sa uz neda dat ako Exchange len ako ten ich WebCAL WebXXX co ma mrzi a nejde to ani za poplatok len ako Budisness a toto ja riesit nechcem.
Nepouzivam Goole kalendar ale ten zabudovany v iPhone.

Gwaihir

z aplikace
1.6.2015 13:08

Smska je fakt zbytečná.

Lazy

Lazy

1.6.2015 15:52

Pokud si přidám událost na stránkách kalendáře (google.com/calendar) a nastavím si tam upozornění předem, tak mi v telefonu normálně vyskočí oznámení. Mám sice upozornění přes app Smart Notify, ale i aplikace Google Kalendář by to měla normálně zobrazit. Takže SMS jsou zcela zbytečné…

Pajda

1.6.2015 16:39

Škoda, pro lidi s klasickým telefonem to byla super věc…

src

src

1.6.2015 17:09

kalendar nepouzivam, vsetko si pamätam 2 tyzdne dopredu ;)

Trent

trent -1

1.6.2015 17:50

Já bych ještě uvítal zrušení oznámení pomocí gmailu. Mám opakující se událost, vypnutá oznámení a stejně mi den předem přijde upozornění na mail.

zeretor

zeretor

1.6.2015 18:59

I když jsem sms upozornění používal dlouho, tak se bez toho obejdu. Byla to dobrá věc, ale nic, bez čeho by se dalo žít..
Pro Anhedonic Alien – taky dělám směny pro x-lidí, ale nedávám to do kalendáře – všichni mají nasdílenou tabulku a kdykoliv se můžou podívat, jak jdou do práce…změny jsou okamžitě vidět a má to spoustu dalších výhod. Zadávat každému do kalendáře směny je podle mě zbytečný..

Borki

Borki

1.6.2015 20:34

Slzu asi neuronim,ale zvykl jsem si na to a bude mi to chybet

Pavel

Pavel

z aplikace
2.6.2015 11:24

@trent:
Taky používám Google kalendář, taky mám nějaké opakující se události, ale žádné oznámení emailem mi ještě nepřišlo.

Hlavson

Hlavson

2.6.2015 11:43

Používám Goggle kalendář na počítači. Na telefonu musím mít nainstalovaný google kalendář, ale nepoužívám ho, nelíbí se mi zobrazování. Používám Samsungův S plánovač, který se pak sám zesynchronizuje s Googlem. Používám upozornění SMS. Nepoužívám data, pouze Wi-fi. Poradí mi prosím někdo, jak to udělat, abych měl nějaké upozornění, které mi dojde? Omlouvám, se ale mé nastavení mi tvalo tři dny, než se to všechno synchronizuje a to i automaticky. Napadlo mi posílat si přes SMS bránu O2 na adresu telefonu e-mail, který přijde jako SMS a v ní předmět. To by mohlo stačit.
Řešením. která nabízejí účastníci diskuze nějak nerozumím. Jsem BFU. Prosím o pomoc, nevím kam se obrátit.
hlavson@email.cz

Jarda

Jarda

2.6.2015 16:13

Sluzby Googlu se posledni dobou nejak zhorsuji. Nepovedene Google Photos, u kalendare vypnuti SMS notifikaci je uz jenom tecka – od doby co neni mozne kalendar Google rozumne sychronizovat s Exchange je pro me stejne nepouzitelny.

sax

sax

3.6.2015 8:48

Tak to je dost blbé. Bude to chybět – máma to používá a nemá smartphone. Abych předešel komentářům, ať si ho teda koupí – například tátovi jsem ho koupil a měl trochu problém v tom, že se mu třesou ruce a dotykové ovládání je pak za trest.

Není mi úplně jasné, proč to vypnuli – pokud jsou jiné možnosti notifikací tak skvělé, tak je lidé asi sami používají a SMS se prostě časem nebude používat -> Google by to nic nestálo. Takhle spíš jen marketingovými řečmi obalují fakt, že nechtějí platit SMS a chtějí získat víc lidí na Androidu. Don’t be evil v praxi.

Keltka

Keltka

17.6.2015 14:36

Takže se vracím k papírovému kalendáři s nějakým pěkným motivem třeba od http://www.pg.cz . :D

Jana Sopóci

Jana Sopóci

11.11.2015 9:09

Vadí! Tato služba neskutečně chybí. Klienti nebo rodina, kteří nemají google kalendář mají smůlu.

RSS (komentáře k článku)