Google Kalendář přidává užitečnou funkci. Mapy v bočním panelu.

Google Kalendář mapy

Velké zjednodušení práce v kalendáři přináší Google do jeho desktopové verze, která běží v prohlížeči. Z Google kalendáře je již možné přistupovat k aplikacích Keep, Úkoly a teď nově přibydou i Mapy. Jaké funkce mapy v kalendáři nabídnou?

Google poslední dobou klade velký důraz na zjednodušování svých služeb prostřednictvím jejich provázanosti. Cílem je, aby bylo možné vše udělat v jednom okně bez potřeby otevírat další okna prohlížeče. Spoustu nových funkcí v tomto duchu přinesla nedávná aktualizace Google Workspace (dříve G Suite). Do bočního panelu Google Kalendáře dnes přibyla možnost plnohodnotně pracovat s aplikací Google Mapy.

Ikonu Google Map najdeme v bočním panelu na pravé straně hned pod aplikacemi Keep a Úkoly. Po otevření nabídky se zobrazí malá mapa, na které je možné vyhledávat. Vidíte také všechny svoje uložené body zájmu. Pod mapou najdeme položky Poslední a Uloženo. V kategorii Poslední najdeme všechna naše poslední vyhledávání míst, ktera byla provedena na zařízeních se stejným Google účtem. Pod položkou Uloženo se skrývají právě všechny naše body zájmu uložené na Google Mapách.

Google Maps
Google Maps
Google Calendar
Google Calendar
Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

V panelu Google Map v rámci kalendáře je možné vyhledávat místa i trasy a celkově používat většinu důležitých funkcí. Další šikovnou integraci Google Map najdeme v okně vytváření nové události. Do políčka Přidat polohu stačí například jen napsat část názvu místa nebo ulice a v bočním panelu nám mapy hned nabídnou všechny dostupná místa v okolí. Kalendář již dříve nabízel v malém menu místa, které možná chcete zadat, ale nový způsob je mnohem přehlednější a použitelnější. Návrhy teď totiž obsahují více detailů i fotky míst. Integraci map v kalendáři Google aktivuje postupně a na všech účtech by se měla objevit v následujících dnech.

Jak často využíváte boční panel v Google Kalendáři?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek