Častý home office zařídil novou funkci pro Google Kalendář

Google Kalendář home office

Během celosvětové pandemie způsobené řáděním koronaviru se změnila spousta věcí v životech lidí i v online světě. Častá nutnost zůstat doma přitom tyto dva světy v překotných změnách zasáhla současně. Na důležitosti extrémně získaly online komunikační nástroje a školy a firmy si musely zvykat, že nějak se musí dát fungovat i z domu. Právě práce na tzv. home office brzy způsobí jednu zajímavou změnu v nástroji Google Kalendář.

Při plánování pracovního týdne či dne bude možné v Kalendáři v rámci Workspace definovat, na jakém místě vás mají kolegové, šéf nebo třeba zákazníci v daný okamžik očekávat. Služba tedy umožní lépe pracovat s flexibilitou práce. Na výběr bude Kancelář, Domov, vlastní zvolená adresa, nebo taky úplně nespecifikované místo.

Google Calendar
Google Calendar

Zadání půjde provést u celého týdne, případně u jednotlivých dnů. Novinka bude pro koncové uživatele naostro spuštěna 30. srpna, už nyní ale mohou toto plánování zapnout administrátoři ve svých firemních skupinách.

Jak často jste během lockdownu pracovali doma?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)