Google začíná rozesílat pozvánky do služby “Inbox”

inbox_ico

Ve středu Google představil svou novou službu Inbox, kterou lze ve zkratce popsat jako kombinaci doručené pošty s osobním kontextovým asistentem Google Now. Inbox přináší nový způsob, jak spravovat zprávy a úkoly prostřednictvím jedné aplikace. V některých ohledech funguje jako standardní e-mailová aplikace, která vám umožní procházet zprávy, odesílat je a odpovídat. Také organizuje podobné e-mailů do inteligentních “balíčků” a přidává připomenutí a seznamy úkolů. Podrobné informace o tom, co by měla tato novinka přinést, najdete v našem včerejším článku Google spouští novou službu „Inbox“. K čemu je dobrá?.

Google ve středu představil službu Inbox Google ve středu představil službu Inbox

V současnosti je Inbox pouze na pozvánky, které mohou poskytnout stávající uživatelé, nebo o ně lze zažádat zasláním libovolného e-mailu na adresu inbox@google.com. Z redakce jsme posílali žádost o pozvánku ve středu 22. října ve 20:30. Zpátky jsme dostali automatickou odpověď “Thanks for requesting an invite. We’ll send you one as soon as possible.” (“Děkujeme za žádost o pozvánku. Pošleme vám ji, jakmile to bude možné.”) Od té doby netrpělivě čekáme – zatím (v pátek 24. 10. v 7:30) marně, stejně jako další čtenáři, kteří se o svou zkušenost podělili v diskuzi pod článkem.

V současnosti je Inbox jen na pozvánky V současnosti je Inbox jen na pozvánky

V noci na dnešek ale začala zahraniční média přinášet informace o tom, že Google rozesílá první (a následně i druhou) vlnu pozvánek do Inboxu. K přihlášení do schránky přes Inbox je nutné použít ten účet (tedy přihlásit se tím e-mailem), ze kterého jste žádali o pozvánku. Poté byste e-mailem měli obdržet kód pro aktivaci aplikace.

Google rozesílá první (a následně i druhou) vlnu pozvánek do Inboxu Google rozesílá první (a následně i druhou) vlnu pozvánek do Inboxu

Ti, co se do Inboxu dostali přes pozvánku, zatím údajně nemají k dispozici žádné pozvánky pro další uživatele. Dle dostupných informací nefunguje Inbox s účty Google Apps. Pokud tedy obdržíte pozvánku na účet spojený s Google Apps, nebude vám služba fungovat.

Google začíná rozesílat pozvánky do služby Inbox Google začíná rozesílat pozvánky do služby Inbox

Pochopitelně není známa metoda, podle které Google pozvánky posílá – zda platí osvědčené “kdo dřív přijde, ten dřív mele”, nebo jestli je používá jiný klíč.

The Inbox that works for you

The Inbox that works for you

Jak jsou na tom naši čtenáři? Žádali jste si o pozvánku do Inboxu? Pokud ano, už jste ji dostali? Napište nám do diskuze, jak jste na tom!

Inbox by Gmail
Inbox by Gmail

Zdroje: Droid Life, Android Police, Phandroid, Android and Me, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)