Google odstranil Huawei zařízení z testování Androidu Q

huawei testovani androidu q

Huawei v současné době získal dočasnou licenci na 90 dní. To ale rozhodně neznamená, že by se tím vše urovnalo. Nyní Google bez většího vysvětlení odstranil Huawei telefon z testování Androidu Q. To opět vyvolává otázky, jak to vlastně bude s aktualizacemi na nové verze Androidu.

Testování Androidu Q bez společnosti Huawei

Google na začátku měsíce oznámil třetí betaverzi Androidu Q, do které již dostalo přístup několik výrobců. Mezi nimi byl i Huawei s telefonem Mate 20 Pro. Jenže když se nyní podíváte na seznam podporovaných telefonů přímo na stránkách Androidu, tak už mezi nimi Huawei Mate 20 Pro není.

fototest Hono View 20 vs Huawei Mate 20 Pro

Tento krok opět zvyšuje nejistotu ohledně aktualizací na nové verze Androidu. A to z toho důvodu, že při významných aktualizacích se musí telefony znovu certifikovat. K tomu již ale za 3 měsíce nebude mít Huawei přístup, pokud nařízení vlády USA bude stále platit. Společnosti Google ani Huawei se k budoucím aktualizacím systému Android nevyjádřily.

Huawei naopak začíná mluvit o tom, že na podzim představí vlastní operační systém, který bude podporovat i Android aplikace, podobně jako jsme to mohli vidět u Tizen či Sailfish OS. Každopádně doposud nebyly zveřejněný žádné snímky ani video k novému systému Huawei.

Uvítali byste přechod na systém  přímo od Huawei?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)