TOPlist

Konečně! Google Home brzy přinese velmi žádanou funkci, takhle bude vypadat

Google Home widgety
  • Google Home přidá funkci, po které uživatelé dlouho toužili
  • Aplikace umožní přidávání widetů na plochu. Víme, jak vypadají
  • Novinka by se k lidem měla, doufejme, rozšířit už zanedlouho

Již několik měsíců se ví, že vývojáři aplikace Google Home připravují šikovné widgety pro domovskou obrazovku, které usnadní ovládání chytré domácnosti. Nyní se dozvídáme, jak bude dlouze vyhlížená novinka vypadat.

Google prozradil, že chystá widgety pro aplikaci Home už na podzim loňského roku, kdy se na ně vývojářů ptali samotní uživatelé. Díky serveru 9to5Google se nám teď dostává bližšího pohledu na to, jak bude celý systém zjednodušeného ovládání s přístupem přes domovskou obrazovku fungovat.

Google Home
Google Home

Jaké položky bude widget obsahovat, si buď budeme moct nastavit sami od základu, anebo je bude možné synchronizovat s již existující kartou Oblíbené. Widget má v základu rozměr 5×3, ale klidně může zaujmout celou jednu stránku domovské obrazovky.

V levém horním rohu má logo Google Home, vpravo se pak prý nachází tlačítko pro obnovení. Nastavení widgetu umožní volbu domácnosti, pakliže jich v aplikaci spravujete vícero, a také si přes něj půjde přizpůsobit rozložení jednotlivých dlaždic.

Widgety zatím nejsou k dispozici pro běžné uživatele, serveru 9to5Google se podařilo vynutit jejich spuštění ve verzi 3.18. Doufejme, že Google novinku zpřístupní veřejnosti nanejvýš do pár týdnů.

Spravujete svou chytrou domácnost přes Google Home?

Zdroj: 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)