TOPlist

Google Home se dočkal slibovaného editoru skriptů

Google Home editor skriptů skripty script editor

Služba Google Home, která ve formě mobilní i webové aplikace zprostředkovává správu chytré domácnosti, získává oficiálně jednu velmi významnou a dříve avizovanou funkci. Nově umožňuje pro nastavení automatizací a vazeb mezi zařízeními používat skripty. Editor těchto skriptů začíná fungovat na webu členům programu Google Home public preview. Časem by se měl objevit i v aplikaci.

Google Home
Google Home

Na adrese home.google.com je už novinka skutečně k dispozici a to i s českými popisky. Díky nástroji pro úpravu skriptů bude nyní služba Google Home umožňovat spuštění více akcí a nabídne i pokročilejší možnosti automatizace. Jak uvádí společnost Google, „nabídne více než 100 nových funkcí a možností, které budou odpovídat vašim jedinečným znalostem o vaší domácnosti a tomu, co chcete, aby dělala“.

Google Home Editor skriptů script editor ukázka

Uživatelé budou moci například nastavit složitější podmínky, jako je například zatažení žaluzií po 18. hodině pouze v případě, že je zapnutá televize. Mezi další příklady uvedené společností Google patří ztlumení světel a spuštění žaluzií, když je v obývacím pokoji po setmění zapnutá televize, červené a modré blikání světel, když je aktivní kouřový alarm, a blikání světel v místnosti, kde je detekováno obsazení, když je stisknuté tlačítko zvonku. Pro tato nastavení přes skripty je ale pochopitelně potřeba, aby byl uživatel seznámen s patřičným kódováním.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak pokročilou máte doma automatizaci?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)