Ovládejte dům z hodinek. Google Home konečně zamířilo do Wear OS

Wear OS 3 hodinky aplikace Google Home

Poslední produktová prezentace firmy Google, která se věnovala zejména telefonům řady Pixel 7 a hodinkám Pixel Watch, přinesla také několik softwarových novinek. Nové mobily mají například hned trojici vylepšených hlasových funkcí, v případě hodinek jsme se zase konečně dočkali vydání aplikace Google Home pro systém Wear OS. Nyní je tedy možné přes tento nástroj ovládat prvky chytré domácnosti i přímo ze zápěstí.

Než začnete hlasitě jásat, tak vězte, že aplikace je zatím oficiálně dostupná pouze pro verzi Wear OS 3. To prakticky znamená, že si zmíněné ovládání v tuto chvíli osahají pouze majitelé nových Pixel Watch, posledních dvou generací Samsung Galaxy Watch a luxusních Montblanc Summit 3. O rozvíjení zpětné kompatibility směrem ke starším verzím zatím nevíme, ale můžeme doufat.

Věřit budeme také v postupné rozvíjení samotné aplikace. Ta v tuto chvíli nabízí vstup do uložených místností a zde například změnu jasu u světel, ovládání hlasitosti u reproduktorů, nastavení teploty nebo úplné zapínání a vypínání jednotlivých zařízení. Pokročilejší úkony už je potřeba provádět v telefonu.

Kolik zařízení doma máte napojených na Google Home?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)