Budík v Google aplikaci Hodiny má novou vychytávku. Líbí?

Google aplikace Hodiny 7.4 budík konkrétní datum

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že do světa míří Google aplikace Hodiny ve verzi 7.4 a aktualizace s sebou nese několik zajímavých novinek. V aplikaci začal ještě více úřadovat styl Material You a kromě přebarvování prvků jsme se dočkali i změny jejich pozic nebo velikostí. Nově je například možné spustit na jedné kartě více časovačů a budík se dá vypínat pouhým jedním klepnutím. Jak jsme ale nyní zjistili v seznamu změn a našli také v aplikaci, budík zde má ještě jednu parádní vychytávku.

Clock
Clock

Pokud jste zvyklí nastavovat si buzení či jiné upozornění pro jistotu na několik dní dopředu, nejspíš jste v Google Hodinách doposud využívali tlačítka s označením dní od pondělí do neděle pro periodické opakování. Teď jde v tomto směru aplikace ještě dál a umožňuje uživateli nastavit budík v libovolné konkrétní datum i dál do budoucna. Novinku jistě ocení nejen pečliví dlouhodobí plánovači, ale také lidé, kteří používají budíky (v angličtině přesněji alarmy) jako běžné upozornění.

Nová funkce je v Hodinách ve verzi 7.4 k dispozici v řádku pod tlačítky pro výběr dní. Jestliže nemáte některé dny vybrané pro periodické opakování, klepnutím na (+) otevřete kalendář pro výběr konkrétního data. Pokud některé dny vybrané máte, máte přes kalendář naopak možnost konkrétní dny vyloučit.

Využijete tuto novinku? Jak často?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)