Víte, že Google ukládá vaše hlasové příkazy? Takhle je můžete vymazat

google hlasove prikazy

Hlasové příkazy a vyhledávání na Googlu je hodně návykové, obzvlášť s příchodem Asistenta Google. Věděli jste ale, že ve výchozím stavu Google ukládá hlasové příkazy na své servery? Můžete si tak třeba poslechnout, jak jste na tom s výslovností angličtiny. Nebo je můžete také odstranit a nahrávání na servery zakázat.

Hlasové příkazy naleznete v Mojí aktivitě Google

Ve výchozím stavu se nahrávání hlasu a zvuku spouští, když vyslovíte příkazy jako třeba “OK, Google” anebo když klepnete na ikonu mikrofonu pro hlasové vyhledávání. Zvuky se ukládají, i když je zařízení offline. Jakmile se pak připojí zařízení k internetu, tak se synchronizují. A k čemu vlastně Google nahrává zvukovou aktivitu na své servery?

hlasove prikazy google nahravani

Jednoduše řečeno vylepšuje uživatelské prostředí. Díky tomu dokáže lépe poznat váš hlas, pozná způsob, jakým vyslovujete slova a výrazy a zároveň zdokonaluje rozpoznávání hlasu ve všech Google službách. My jsme narazili na jeden plusový bod, a to je možnost zkontrolovat si, jak jste na tom s výslovností angličtiny.

Jak vypnout nahrávání zvukové aktivity?

Přihlaste se na svůj Google účet a přejděte na stránku Ovládací prvky aktivity. Zde deaktivujte přepínač. Pokud chcete vymazat již nahrané zvuky a příkazy, tak klikněte na “Spravovat historii” a vlevo klikněte na “Smazat aktivitu podle data”. Zde si můžete nastavit, co všechno se má vymazat, a to i třeba všechny nahrávky od založení Google účtu.

Věděli jste, že Google automaticky ukládá hlasovou a zvukovou aktivitu?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)