TOPlist

Google vylepšuje hlas Asistenta: Poznáte rozdíl?

google hlas asistenta wavenet

Když Google koupil v roce 2014 startup DeepMind, nebylo zpočátku zcela jasné proč si jej Google vzal pod svá křídla. V té době ještě za sebou neměl tento startup žádnou zajímavou službu nebo produkt. To se během pár let změnilo, o DeepMind pravidelně slýcháme. Jako třeba nyní, kdy se odhalilo, že umělá inteligence DeepMind pomáhá vylepšovat hlas Asistenta.

Hlas Asistenta vylepší tzv. DeepMind WaveNet

Opět jde o hodně komplikovanou neuronovou síť, která dokáže generovat mnohem lidštější hlas, který pak může Google využít ve svých službách. Nejprve se dočká chytrý Asistent Google, postupně se ale objeví všude, kde Google využívá hlas. Jak přesně se vylepší hlas, si můžete poslechnout na ukázkách níže. Prozatím je tato novinka připravena pro angličtinu a japonštinu. Další jazyky by ale měly následovat.

Původní hlas Asistenta bez WaveNet

Hlas Asistenta po aplikaci WaveNet

Dostat by se mělo časem i na češtinu, i když to nebude tak brzy. Naposledy si „český umělý“ hlas Googlu prošel změnou v minulém roce. Šlo o poměrně velký krok. S DeepMind WaveNet už se sice nebude jednat o takový skok, ale stále jde slyšet poměrně velké zlepšení. A na této novince pracovali v DeepMind pouhých 12 měsíců, bude rozhodně zajímavé sledovat s čím přijdou další rok.

Slyšíte rozdíl v nahrávkách s DeepMind WaveNet?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)