Menu

Google vylepšuje hlas Asistenta: Poznáte rozdíl?

Když Google koupil v roce 2014 startup DeepMind, nebylo zpočátku zcela jasné proč si jej Google vzal pod svá křídla. V té době ještě za sebou neměl tento startup žádnou zajímavou službu nebo produkt. To se během pár let změnilo, o DeepMind pravidelně slýcháme. Jako třeba nyní, kdy se odhalilo, že umělá inteligence DeepMind pomáhá vylepšovat hlas Asistenta.

Hlas Asistenta vylepší tzv. DeepMind WaveNet

Opět jde o hodně komplikovanou neuronovou síť, která dokáže generovat mnohem lidštější hlas, který pak může Google využít ve svých službách. Nejprve se dočká chytrý Asistent Google, postupně se ale objeví všude, kde Google využívá hlas. Jak přesně se vylepší hlas, si můžete poslechnout na ukázkách níže. Prozatím je tato novinka připravena pro angličtinu a japonštinu. Další jazyky by ale měly následovat.

Původní hlas Asistenta bez WaveNet

Hlas Asistenta po aplikaci WaveNet

Dostat by se mělo časem i na češtinu, i když to nebude tak brzy. Naposledy si „český umělý“ hlas Googlu prošel změnou v minulém roce. Šlo o poměrně velký krok. S DeepMind WaveNet už se sice nebude jednat o takový skok, ale stále jde slyšet poměrně velké zlepšení. A na této novince pracovali v DeepMind pouhých 12 měsíců, bude rozhodně zajímavé sledovat s čím přijdou další rok.

Slyšíte rozdíl v nahrávkách s DeepMind WaveNet?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Vecino

vecino 0

10.10.2017 10:45

Ja, a vypadá to, že nejsem jediný, nechápu, proč mít na asistenta samostatnou aplikaci. Je to něco jiného, než “ok google”?

SkyblockJeSuper

Fjuro 4

10.10.2017 18:05

Ta nahrávka bez WaveNet je taková “nahoru a dolů”.

vecino ano, je to něco jiného. S asistentem si můžete povídat (asi jako v iOS se Siri), ale když v OK, Google řeknete Ahoj, najde vám to výsledky vyhledávání.

Petr Hovorka

10.10.2017 22:26

Takze chapu to spravne ze ta jejich sit analyzuje prirozeny hlas cloveka a aplikuje to na dynamiku, intonaci a dalsi parametry syntezy?

RSS (komentáře k článku)