Google zajistí smazání stop po návštěvě potratové kliniky

Google historie polohy potraty kliniky

Nedávné rozhodnutí Nejvyššího soudu USA ohledně práv na potraty zvedlo velkou vlnu nevole, diskuzí a mimo jiné začíná zasahovat také do světa aplikací a online služeb. Americké uživatelky ze strachu z postihů odstraňují z telefonů různé zdravotní záznamy či pomocné aplikace. Reakce přišla také od firmy Google, která provedla změny pravidel pro ukládání a mazání historie polohy telefonu. Mimo jiné se budou automaticky mazat záznamy prokazující návštěvu potratové kliniky.

Google
Google

“Zdravotnická zařízení jako poradenská centra, poradny pro oběti domácího násilí, potratové kliniky, centra pro léčbu neplodnosti, zařízení pro léčbu závislostí, kliniky pro hubnutí, kliniky kosmetické chirurgie a další,” vyjmenovává Google místa, jejichž návštěvu bude automatizovaný filtr nově považovat za citlivé údaje, které budou neprodleně smazány. Firma přitom připomíná, že ukládání historie polohy je běžně vypnuté a po zapnutí je možné ji nechat mazat v několika intervalech.

Kromě této změny na samotných Google serverech proběhne také úprava nastavení pro nositelnou elektroniku značky Fitbit. Brzy bude možné hromadně mazat záznamy o menstruačních cyklech. Doposud šly tyto údaje mazat pouze den po dni.

Jak vnímáte aktuální kauzu kolem potratů v USA?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)