Google Goggles definitivně skončil. Společnost však má náhradu

google goggles konec google lens

Když se před rokem představil Google Lens, mnoho lidí upozornilo na podobnost se starší aplikací Google Goggles. Obě slouží k identifikaci objektů na fotografiích, nicméně Lens už se dostal na úplně jinou úroveň. A to hlavně díky využití strojového učení a umělé inteligence. I díky tomu už je Goggles zbytečnou aplikací. Nyní dostal poslední aktualizaci, která uživatelům říká, že si mají nainstalovat Google Lens.

Google Goggles dostal po čtyřech letech aktualizaci. Po instalaci přestane fungovat

Podivný konec pro službu Google Goggles, společnost po čtyřech letech vydala novou aktualizaci, která v podstatě celou původní aplikaci odstraňuje a nahrazuje ji speciální obrazovkou, která uživatele vyzve k instalaci Google Lens.

google googles nahrada google lens

 

Podivné je to hlavně z toho důvodu, že lidí, kteří používají Goggles už bude absolutní minimum, navíc Google Lens funguje hlavně s nedávno vydanými telefony a na těch už se s Goggles těžko setkáte. Pokud si aplikaci i přesto chcete z nějakého důvodu chcete vyzkoušet, můžete starší verzi nainstalovat ručně, a to například z APKMirror. Počítejte s tím, že jde ale o hodně starou aplikaci, která má ještě Holo UI z roku 2011.

Google Goggles
Google Goggles
Google Lens
Google Lens

Používali jste Google Goggles? Přešli jste na novinku Google Lens?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)