Google představil nové chytré brýle Glass. Běží na Androidu a mají mnoho vylepšení

google glass enterprise edition 2 predstaveni

Google dnes představil Glass Enterprise Edition 2 – novou verzi chytrých brýlí. Jak už se dá ale poznat z názvu, opět nejsou určeny pro klasický prodej. I tato verze brýlí je určena firmám. To je rozhodně škoda, protože vylepšení je poměrně dost. Pojďme si novinky v Google Glass EE 2 představit.

Google představil Glass Enterprise Edition 2

První novinkou této verze je to, že v základu běží na Androidu, díky tomu mají vývojáři zjednodušený vývoj aplikací. Další důvod, proč by se mohli vývojáři pustit do vývoje, je i mnohem vyšší výkon. Novinka běží na speciálním čipsetu Snapdragon XR1, který už počítá i s AI a strojovým učením. Zároveň tento čipset není tak energetický náročný.

google glass enterprise edition 2

Vylepšením prošla i kamera, obzvlášť bylo vylepšeno streamování videa pro lepší spolupráci v reálném čase. Nově se dostává na USB-C a zároveň brýle podporují rychlé nabíjení. Google zároveň spolupracoval se společností Smith Optics, výsledkem je bezpečnější rám brýlí.

Glass Enterprise Edition 2: A hands-free device for smarter and faster hands-on work

Glass Enterprise Edition 2: A hands-free device for smarter and faster hands-on work

Google nezveřejnil ceny. A to i z toho důvodu, že se cena liší společnost od společnosti. Záleží na počtech kusů, specifických úpravách apod. Jak už jsme psali výše, samostatná osoba si chytré brýle Google Glass Enterprise Edition 2 nemůže oficiálně koupit. Každopádně přechod na Android a novější hardware můžou naznačovat, že Google se postupně připravuje na spuštění verze pro uživatele.

Jak se vám líbí nové chytré brýle Google Glass EE 2?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)