Google gamepad poodhalen na prvních snímcích. Herní projekt Googlu se brzy odhali

google gamepad

Google gamepad byl ukázán na prvních snímcích, které byly vytvořeny z detailních patentů společnosti. Určen je pro novou streamovací službu. Herní projekt Googlu by se mohl představit ještě tento měsíc a údajně půjde o takový “Netflix pro hry”.

Google gamepad bude sloužit k ovládání her přes Chromecast?

O herní službě s kódovým označením Google Yeti se spekuluje téměř poslední dva roky. Má jít o tzv. Netflix pro hry. Lidé se službu předplatí, vyberou si z nabídky hru a ta se jím bude streamovat do telefonu/PC/televize. Využívat se má technologie z Google Project Stream.

A právě k této službě byl nyní poodhalen gamepad. Jedná se o rendery, které jsou založené na patentu společnosti Google. Patenty jsou nicméně hodně detailní, takže si můžeme udělat komplexnější představu o tom, jak gamepad vypadá. Z funkčního hlediska mu nechybí nic, má všechna tlačítka podobně jako gamepad od Xboxu či Playstationu.

Zároveň si můžete všimnout několika tlačítek pro ovládání systému Android. To naznačuje, že by se mohl používat i pro klasické hraní na telefonu či tabletu. Na další informace si musíme počkat, ale možná už jen pár dní. Google totiž během konference GDC pořádá tajemnou akci spojenou s hrami. Na ni by se právě tohle streamování her mohlo poprvé odhalit.

Jak se vám líbí Google gamepad?

Zdroj: theverge.com, yankodesign.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (0)