Google Fuchsia je pouze experiment. Společnost prozradila nové informace o systému

fuchsia os google experiment

Už je to několik let, co Google poprvé prozradil vývoj nového systému s kódovým označením Fuchsia. Obecně se o něm tvrdilo, že v budoucnosti nahradí Android i Chrome OS, tedy dva systému od Googlu. Realita ale není tak růžová. Viceprezident společnosti Google nyní po dlouhé době prozradil nové informace o Fuchsia OS.

Fuchsia OS je experiment, se kterým Google zkouší nově věci

Hiroshi Lockheimer je viceprezident společnosti Google a zároveň má na starosti Android i Chrome OS. Na konferenci Google I/O řekl, že Fuchsia ani nemá být nástupce Androidu či Chrome OS. Spíše se na Fuchsia OS učí nové směry a věci, o které pak můžou obohatit dosavadní systémy.

To jsou poměrně dost překvapivá slova. Lockheimer dále vysvětlil, že Fuchsia není jen o telefonech a noteboocích. Svět se pomalu dostává do doby Internetu věcí, kdy bude potřeba, aby mnoho produktů vzájemně komunikovalo mezi sebou. Na závěr dodal, že je podle něj mnoho místa pro několik různých systémů, každý s jinými výhodami a silnými stránkami.

Google Fuchsia on Pixelbook review

Google Fuchsia on Pixelbook review

V budoucnosti ještě máme o tomto chystaném systému slyšet. Prozatím se můžete podívat na to, jak systém vypadá na Pixelbooku. Vidět můžete, že rozhraní je úplně jiné než na co jsme zvyklí u Androidu, iOS či třeba Windows.

Myslíte si, že se Fuchsia dočká oficiálního vydání?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)