Fotky Google slaví narozeniny. Kolik uživatelských dat uchovávají?

google fotky narozeniny

Aplikace, kterou nyní známe jako Fotky nebo také Fotky Google, byla původně součástí aplikace Google+. To ji ale bránilo ve zlepšování a v aktualizacích klienta pro sociální síť často nezbývalo místo pro péči o její části s fotkami. Neomezené úložiště pro pořízené fotografie ve vysoké kvalitě právě slaví jeden rok – a Google pochlubil informacemi o enormní velikostí nasbíraných dat.

Fotky Google uchovávají celkem 13, 7 petabytů dat

Neomezené úložiště pro fotografie je, zdá se, velkým uživatelským lákadlem. Ačkoli se fotky nenahrávají v plné kvalitě, úspora místa a možnost i tak mít obrázky stále po ruce je zkrátka až moc praktická. Nelze se tedy divit, že fotografie uživatelů spolkly ohromných 13,7 petabytů dat. Pro představu se jedná o 13 700 000 000 MB – a to už je vskutku slušná nálož. Stejný objem dat byste museli v podobě standardně dlouhých filmů v HD přehrávat bez přestávky 182 let!

Nexusáci, zbystřete

Spolu s oznámením prvních narozenin Google nevynechal možnost proškolit své uživatele a osvěžit jim několik tipů:

  • Vyhledávat lze podle jmen, emoji, nebo vybrat pouze specifické lidi na jedné fotce
  • Můžete si vybrat, které složky se budou ze zařízení automaticky synchronizovat
  • Nezapomeňte vyzkoušet i sdílená alba, kam můžete s kamarády či rodinou nahrávat společně

Podle všeho to rovněž vypadá, že se brzy dočkáme zajímavé změny – tedy, pokud jste zrovna majitelem některého z Nexusů. Ačkoli Fotky Google nahrávají obrázky do úložiště ve vysoké kvalitě, kompresi se zkrátka nevyhnete. Nexus smartphony se však mají dočkat menší výsady v podobě stejně neomezeného úložiště – vybrat si však budou moci mezi originální kvalitou a tou vysokou s kompresí.

Google Photos
Google Photos

Používáte Fotky Google?

Zdroj: androidauthority.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)