Na Google Fotky již nenahrajete každé video zdarma: Nepodporované formáty mají smůlu

google video zdarma fotky

Když společnost Google v roce 2015 předělávala službu Fotky, nabídla hodně zajímavou funkci. A to bezplatné nahrávání fotografií a videí z telefonu. Tedy pokud necháte společnost Google mírně komprimovat data. Od začátku prosince to již to ale video zdarma neplatí, Google mírně upravil znění této nabídky. Bezplatné nahrávání již neplatí pro nepodporované formáty.

Od 6. prosince již nenahrajete každé video zdarma na Google Fotky

Změna se objevila na stránce nápovědy Fotky Google. “Pokud nahrajete videa, která Fotky Google nedokážou zpracovat, měli byste je zkontrolovat. Pokud Fotky Google video nedokážou přehrát, můžete si ho stáhnout nebo smazat. DůležitéVidea nahraná po 6. prosinci 2018 zabírají úložný prostor,” stojí na stránkách Googlu. Tato změna je mířena pravděpodobně i na osoby, které nahrávání zdarma zneužívají a Google Fotky používají jako cloudové úložiště i pro normální soubory, které maskují tak, aby na první pohled vypadaly jako videa.

Google Fotky 4.5 vylepší svá upozornění náhled

Od toho se odvíjí i podporované video formáty, které se stále dají zdarma nahrávat na Google Fotky. Jde o .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts,. mts a .mkv soubory. Takže žádný telefon by neměl mít problém s nahráním souborů zdarma na Google Fotky.

Google Photos
Google Photos

Používáte úložiště zdarma na Google Fotkách pro fotografie a videa?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)