TOPlist

Vývojáři překopali Google Fit a Wear OS. Podívejte se, co vše bude jinak

Google Fit Wear OS novinky

Mít chytré hodinky či náramek a na základě dat z nich analyzovat zdravotní stav nebo sportovní výkony je dnes úplně běžná věc. Pokud to chcete dělat pořádně, potřebujete samozřejmě nejen dostatečně chytrý kus nositelné elektroniky, ale i kvalitní software v ní a v mobilu či počítači. Google se v této oblasti chopil několika úprav a oznámil novinky pro aplikaci Fit a operační systém Wear OS. Pojďme se podívat, které části dostály změn…

Google Fit: Activity Tracking
Google Fit: Activity Tracking

Novinky pro Google Fit a Wear OS

Hlavní obrazovka aplikace Google Fit je nyní uzpůsobena tak, aby přehledně zobrazovala data posbíraná z dalších aplikací nebo nositelných zařízení. Na rolovací stránce jsou k dispozici metriky jako Spánek, Tepová frekvence, Krevní tlak nebo Kroky. K dispozici je také starý známý graf s položkami Kardio body a Kroky, které dávají uživateli vědět, jak je na tom s plněním denního cíle.

Aplikace má také novou kartu s mapou pro prohlížení outdoorových sportovních výkonů. Je v ní nejen trasa, ale i vzdálenostní značky a tempo. Přibyla také možnost sdílet výkony na sociálních sítích nebo v soukromých zprávách.

mapaPo kliknutí se spustí animace…

Přehlednější dlaždice

V systému Wear OS v samotných hodinkách je upravená základní dlaždice pro sportovní výkony. Přibyly na ní například odkazy vedoucí na poslední aktivity. Pokud máte zrovna spuštěný záznam, uvidíte veškeré údaje na jedné obrazovce. Je také možné přidávat ke sportovním činnostem cíle a hodinky vám dají vědět, jak jste na tom s potřebným tempem. Hodinky dostávají také přepracovanou dlaždici s počasím. Ta by měla být podstatně přehlednější a čitelnější i pro případ, kdy se na ni díváte za vysokého okolního jasu. Nový je i trenér dýchání. Po dechovém cvičení umí systém ukázat změnu tepové frekvence, která díky relaxaci nastala.

Novinky oznámené pro Google Fit a Wear OS už se začaly zavádět a ve všech zařízeních by měly být viditelné během několika dní.

Co by ještě mohlo být vylepšeno v těchto nástrojích?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)