TOPlist

Google Fit dostává tmavý režim (i widget). Ukážeme, jak ho aktivovat

Google Fit - tmavý režim

Samotný Android zatím tmavý režim nemá, vývojáři ale na jeho příchod připravují další a další aplikace. Není to sice 100% černá, ale přesto vypadají aplikace v tmavé barvě dobře. Google zatím připravil na jeho příchod 12 aplikací, a teď přidává tmavý režim do Google Fit. Oblíbené aplikace pro měření spálených kalorií i sportovních aktivit, kterou na telefonu i WearOS využívají miliony lidí po celém světě. Ukážeme vám, jak si tmavý režim stáhnout ještě před oficiálním vypuštěním na Google Play.

Tmavý režim se táhne napříč Google Fit

Aplikace Google Fit není tak rozsáhlá jako jiné, tvoří ji v podstatě 3 hlavní karty a několik podkategorií. Jako jedna z mála má ovšem i tmavý widget, který u jiných obvykle chybí. Mně sice zůstávají widgety i nadále bílé, ale u některých verzí systému to prozatím fungovat nemusí. Kromě domovské stránky aplikace byla ztmavena i nápověda, takže už žádnou bílou nenajdete.

Google Fit: Sledování aktivity
Google Fit: Sledování aktivity

Jak nastavit tmavý režim v Google Fit

Některé zdroje uvádí, že už se verze s tmavým režimem objevila v Google Play; pokud ji tam stejně jako já nevidíte, můžete si ji stáhnout z APK Mirror, Google Fit potřebujete ve verzi 2.16.22. Jakmile ji máte, postupujte následovně:

  1. Otevřete aplikaci Google Fit
  2. Přejděte do karty „Profil“
  3. Vpravo nahoře klepněte na „Nastavení“ (ozubené kolečko)
  4. Úplně dole je nově záložka „Displej“
  5. V ní vyberte „Motiv“ a nastavte „Tmavý“

A je to, Google Fit se následně přepne do tmavého režimu, který bude napříč celou aplikací. Kdo je zvyklý na sytě černou barvu z OLED displejů, zřejmě se přes světlejší odstín nepřenese. Jiní snad vezmou zavděk tomu, co pro nás Google vytvořil. A pokud chcete dostat tmavý režim kam to jde, podívejte se na 12 Google aplikací, které do něj lze přepnout.

Kde všude využíváte tmavý režim?

Zdroj: xda-developers

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)