Nový Google experiment vás nechá udělat manga postavičku

Google Giga Manga experiment

Společnost Google v rámci svého projektu Arts & Culture představila další zajímavý umělecký experiment. Věnovaný je tradičnímu japonskému kreslení ve stylu manga a kromě edukativního obsahu nabízí také nástroj na tvorbu vlastních postaviček. Na desktopové i mobilní verzi nového webu Manga: Out Of The Box je možné zapnout digitální plátno jménem Giga Manga, na které může kdokoli kreslit buď úplně manuálně, nebo s pomocí umělé inteligence. Ta jednotlivé linie pomáhá umisťovat na základě více než 140 tisíc známých obrázků.

S reálnými slavnými díly ve stylu manga je pak porovnávána i finální kresba. Ta vznikne po načrtnutí základních tvarů a “kouzelném” automatickém dobarvení, které Google pojmenoval Adeleine. Pokud se do experimentování pustíte, určitě doporučujeme vyzkoušet obě varianty a zkusit věnovat kreslení trochu času. Výsledky jsou pak o dost zajímavější. Podkladová díla, se kterými jsou kresby uživatelů porovnávána, pocházejí od třinácti uměleckých a muzejních institucí či autorů.

Jak jste na tom běžně s kreativním kreslením?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)