Aplikace Google Duo už funguje i u nás, a to včetně SMS ověření

Google Duo – náhleďák

Včera dopoledne jsme se mohli z nejrůznějších koutů internetu dozvědět, že bude ještě ten den vypuštěna aplikace Google Duo. Později se objevil i instalační balíček a aplikaci jste si tak mohli nainstalovat, i když její stažení ještě neumožňoval Obchod Play. Vlnu nadšení ale vystřídala ledová sprcha, protože nefungovalo ověření telefonního čísla, které je pro fungování aplikace klíčové. Jak se ale zdá, dnes již ověření funguje.

Google Duo může začít úřadovat

Dnes ráno jsme vyzkoušeli, zda se pozadí aplikace nehnulo směrem k funkčnosti, když tu hle, ono to funguje. Nyní by tedy mělo ověření telefonního čísla fungovat i vám. Jedná se rozhodně o dobrou zprávu, která nám nyní umožňuje aplikaci otestovat. Podrobnou recenzi tedy můžete očekávat v následujících dnech.

V tuto chvíli je sice v Obchodě Play aplikace stále nedostupná, stáhnout si ji ale můžete v podobě APK balíčku:

  • APKMirror.comGoogle Duobalíček instalujete na vlastní riziko

 

Co je Google Duo?

Pokud byste snad nevěděli, co Google Duo je, tak vězte že se jedná o aplikaci pro videohovory, která byla představena na letošním Google I/O po boku chatovací aplikace Google Allo. V době představení dvojice aplikací ale vyvstaly otázky „Co bude s Hangouts? Zaříznou je jako jiné služby? Budou fungovat dvě komunikační platformy vedle sebe?“

V tuto chvíli rozhodně Hangouts nekončí. Prozatím tedy poběží obě platformy, ale podle některých zdrojů by mělo dojít k rozdělení účelů. Zatímco co Google Allo a Google Duo budou určeny pro běžnou uživatelskou komunikaci, Hangouts by se měly stát nástrojem spíše pro firmy. Nabízí totiž lepší řešení zejména ve skupinových konverzacích, které jsou často pro podniky a firmy klíčové.

A co Google Allo?

Pokud jde o samotné Google Allo, tak o této sesterské aplikaci bohužel zatím nemáme žádné zprávy. Je ale více než pravděpodobné, že bychom se mohli dočkat již velmi brzy, už jen z toho důvodu, že aplikace Google Allo a Google Duo jednoduše patří k sobě. Podle našich informací, by měly být obě aplikace součástí Androidu 7.0 Nougat, takže přinejmenším do doby jeho oficiálního uvedení by měly být obě aplikace dostupné pro většinu světa. A jak jistě víte, uvedení nového Androidu je již také na spadnutí.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)