Google Duo poběží na Android TV. V betaverzi už za pár týdnů

Google Duo Android TV

Rok 2020 se nese ve znamení překotných vylepšování a zdokonalování online komunikačních platforem. Pandemická situace donutila i největší giganty zapřemýšlet nad dostupností, funkčností a efektivností jejich chatovacích nástrojů. Stranou nezůstal ani Google, který v posledních měsících a týdnech provedl hned několik obratů a změn v případě služeb Meet a Duo. Poslední aktualizací je, že Meet nově funguje přes Chromecast i Nest a hlavně Google Duo brzy poběží na televizích s Android TV.

videohovor přes televizi

I skrze největší obrazovku v domácnosti tak budeme co nevidět schopní komunikovat s přáteli, kolegy či rodinou. Pokud samozřejmě daná televize běží na Android TV. Přímo pro tento systém by se měla během několika týdnů objevit beta verze aplikace Duo. Fungovat budou hovory ve dvojicích i skupinové konverzace. Google Duo dovolí za tímto účelem na Android TV přístrojích použít nejen vestavěnou, ale i externí kameru, pokud ji televizor nemá. Zatím není úplně jasné, jak bude uživatelské prostředí aplikace Duo na televizi vypadat.

Vyzkoušíte Google Duo na televizi s Androidem?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)