Hlavní stránka Google dnes připomíná slavný český pár

Google Doodle Dana Emil Zátopkovi

Domovská stránka vyhledávače Google dnes unikátní animací připomíná sté výročí narození Dany a Emila Zátopkových, jednoho z nejslavnějších českých párů nejen na poli atletiky a sportu. Oba se narodili 19. září 1922 a společně prožili 52 let. Na webu je k vidění graficky upravené animované logo Googlu, zvané Doodle, které zobrazuje Danu a Emila při jejich olympijských disciplínách. Tedy při hodu oštěpem a vytrvalostním běhu.

Google Doodle Dana Emil Zátopkovi animace

Animaci dnes mohou vidět uživatelé v Česku, na Slovensku, ale také v Bulharsku, Řecku a dokonce i na Islandu. Vytvořilo ji české ilustrátorské duo Ilona Polanská a Lukáš Tomek. Dvojice, která spolu tvoří pod jménem Tomski&Polanski, patří ke špičce ve svém oboru v Česku i v zahraničí a podílela se třeba i na kampani pro oscarový film Wese Andersona Grandhotel Budapešť.

„Dana a Emil byli neobyčejně talentovaní a také vášniví sportovci, pohyb milovali srdcem i duší. Je inspirující sledovat jejich oddanost ke svému řemeslu. Jsme velice poctěni, že mohl Doodle pro dvě české legendy vzniknout přímo v Česku pod našima rukama. Snažili jsme se v něm připomenout jak jejich sportovní disciplíny, vzájemný respekt a partnerství, tak třeba i specifický běžecký styl Emila Zátopka,“ říkají Ilona Polanská a Lukáš Tomek.

Jak ve vám dnešní Doodle líbí?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)