Tip na zabití času: V Google Doodle můžete zkusit pétanque

Google Doodle pétanque

Designéři a vývojáři společnosti Google po delší době opět vytvořili interaktivní herní podobu hlavičky na základní stránce vyhledávání. Takzvaný Doodle je aktuálně věnovaný francouzské hře pétanque, která je na mnoha dalších místech světa včetně ČR buď velmi dobře znám pod svým originálním názvem, nebo s různými variacemi jmen i pravidel. Tradiční házení velkých koulí co nejblíže malé kuličce si každopádně můžete nyní můžete zkusit na obrazovce počítače či mobilního telefonu.

Hra je dostupná nejen s módem pro hraní proti virtuálnímu soupeři, ale vyzvat můžete i přátele. Dokonce jsou k dispozici také debly. Mechanikou hry je míření správným směrem a odhazování koulí pomocí tažení a podržení. Doodle možná v tuto chvíli nevidíte na hlavní stránce vyhledávače Google, ale můžete ho otevřít rovnou v archivu.

Google k zařazení hry pétanque nezmiňuje přímo nějaké jubileum, nicméně vzpomíná, že tato gentlemanská hra vznikla v roce 1907. Tedy před půlkulatými 115 lety. A to úpravou pravidel k jiným hrám změnou, že se hráč při hodu nerozebíhá.

Kolikrát v životě jste hráli opravdový pétanque?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (0)