Google Dokumenty zavádí novinku (nejen) pro tajnůstkáře

Google Dokumenty vodoznak

Jestli občas posíláte kolegům či známým odkaz na textový dokument na Google Disku, možná jste se někdy dostali do situace, kdy jste k dílu potřebovali doplnit nějakou významnou poznámku, kterou není dobré přehlédnout. Teď nemáme na mysli krátký komentář na okraji stránky, ale e-mailem či velkým nadpisem doplněné upozornění, že je text například stále rozpracovaný nebo důvěrný a měl by se sdílet s rozmyslem.

Pokud jste toto někdy museli řešit a ještě někdy budete, máme pro vás dobrou zprávu. Google Dokumenty se naučily používat vodoznak na stránky. To v praxi znamená, že například nápisy VZOR, DŮVĚRNÉ, DRAFT či jiné podklady půjdou vložit v částečně transparentní formě pod samotný obsah dokumentu.

Jak můžete vidět v galerii, nám zatím funguje možnost přidání obrázku, která se dá využít třeba i pro vložení loga firmy, nicméně časem by mělo přibýt i políčko pro zadání textu. Psané i obrázkové upozornění se opakuje na každé stránce. Možnost aplikovat vodoznak do Google Dokumentu vyrazila do světa 24. ledna (vyjma firemních skupin) a bude se zavádět dalších 15 dní. Mrkněte, jestli už se vám neobjevila.

Jaký obsah se vám bude jako vodoznak hodit?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)