Google Dokumenty dostaly funkci, kterou jsme vyhlíželi roky

Google Dokumenty formárování text výběr

Používáte často Google Dokumenty (cloudovou variaci na MS Word) a jste zvyklí do editoru psát nejen holý text, ale provádět s ním i různé formátování? Pak pravděpodobně víte, že na rozdíl právě od Wordu mají (měly) Dokumenty jedno podstatné omezení. A to nemožnost formátování více vybraných textových celků současně. Jak ale Google před několika hodinami oznámil, tato zdržující a otravná překážka konečně zmizí.

Google Docs
Google Docs

Funkce je plošně zaváděna od 25. května a měla by ke všem uživatelům balíku Workspace dorazit do patnácti dní. Až tedy budete příště upravovat nějaký dokument, snad už byste měli mít možnost označit více částí nenavazujícího textu a formátovat jej dle libosti. A ne se s tím takzvaně piplat jeden úsek po druhém. Vůbec netušíme, proč to dříve nešlo, ale jsme rádi, že toto omezení Google konečně zrušil.

Google Dokumenty výběr textu formátování ukázka res

Už byla také upravena oficiální nápověda s klávesovými zkratkami, mezi nimiž najdeme tu, která bude k označování různých pasáží textu sloužit. Po označení jedné části se dá ve Windows další vybrat po stisknutí Ctrl + Alt + Shift a kliknutí.

Která další vám na Google Dokumentech vadí?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)