Google postihl výpadek DNS serveru. Ovlivnil spousty dalších služeb

Google DNS server výpadek

Společnost Google se v posledních desítkách minut potýká s poměrně velkým problémem u svých serverů. Nejen českou část Twitteru zaplavily hromady příspěvků o tom, že nefungují platformy tohoto amerického giganta v čele s klientem Gmail nebo komunikátorem Meet i další služby. DNS servery firmy Google, kterých se výpadek týká (v tuto chvíli možná už jen týkal), totiž využívají například i aplikace Discord, Spotify, Snapchat a spousty dalších.

V tento moment se zdá, že problém už nedosahuje takových rozměrů, nicméně stále trvá. Hlavně uživatelé z Evropy stále v útržcích reportují, že jim některá část Google aplikací nefunguje či běží hodně zpomaleně. Rumunsko, Ukrajina, Srbsko… lidé z těchto zemí hlásí stejný výpadek, který souvisí s DNS servery společnosti Google, na serveru DownDetector. Při pohledu na grafy ukazující nahlášení výpadků je zřejmé, že spolu problémy všech služeb souvisejí. Což mimo jiné ukazuje na to, jak moc je “internet” závislý na Googlu.

Také jste zaznamenali problémy? U jaké služby?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)