Disk Google zavádí super funkci. Zajistí pořádek v souborech

Disk Google zástupci

Populární kancelářský cloudový nástroj Disk Google plošně spouští novou funkci, která má potenciál efektivně zpřehlednit výskyt totožných souborů a složek na více místech. Ponovu budou v případě duplicit automaticky využíváni zástupci. Zatímco doteď bylo možné mít data zkopírovaná na jednom Disku či na více Discích vícekrát, což mohlo vést k jejich neaktuálnosti horší evidenci, nově se bude z původních míst pouze odkazovat.

Google Drive
Google Drive

“Dříve jste mohli do aplikace Můj disk zahrnout soubory a složky na více místech. Zavedení zástupců zjednoduší strukturu souborů a složek a umožní snadný přístup k položkám. Díky zástupcům je nyní snazší vyhledávat a organizovat soubory a složky na Discích Google a zároveň zachovat původní verzi v jednom umístění,” stojí v nápovědě funkce, která už je postupně automaticky zaváděna. A bude aplikována i na stávající data.

“Proces nahradí všechny soubory a složky, které jsou v současné době na více místech, kromě jednoho umístění. Soubory a složky budou nahrazeny zástupci. Rozhodnutí o nahrazení bude vycházet z původního vlastnictví souborů a složek a bude také brát v úvahu přístup a aktivitu ve všech ostatních složkách, aby bylo zajištěno co nejmenší narušení spolupráce,” dodává Google k novince.

Usnadní vám tito zástupci práci s Diskem Google?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)