Google Disk konečně otevírá a edituje MS Office dokumenty. Co všechno Google už umí?

Google Disk otevírá MS Office

Google po letech čekání konečně spouští plnohodnotnou práci s dokumenty balíku Microsoft Office. Aplikace Google Disku mají tuto schopnost už delší dobu, ale nyní konečně vše funguje tak, že nepoznáte rozdíl mezi dokumentem od Google a Microsoftu. Co všechno Google Disk už umí?

Google nedávno umožnil otevírat a editovat MS Office v aplikaci na Androidu. Webová verze Google Disku uměla otevírat MS Office dokumenty již delší dobu, ale bylo třeba si tuto možnost speciálně zvolit v menu. Od teď všechny soubory formátů MS Office uložené na Google Disku otevřete pouhým poklepáním myší. Stejně jednoduše jako nativní formáty dokumentů Google. Editovat teď můžete formáty .docx, .doc, .ppt, .pptx, .xls, .xlsx a .xlsm.

Google Drive
Google Drive

Uživatelé mohou dokumenty editovat, komentovat i sdílet. Všechny změny se přitom budou ukládat do formátu MS Office. Běžný uživatel tak už opravdu nemusí poznat rozdíl mezi formáty dokumentů od Googlu a Microsoftu. Google Disk začne otevírat MS Office dokumenty pro všechny uživatele s osobními účty Google i pro všechny s firemním účtem Workspace (dříve G Suite) během několika týdnů.

Jaký používáte kancelářský balíček?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)