Google Disk pro Android má nový design. Obsahuje i nové funkce z webu

google disk redesign

Služba Google Disk obdrží na telefonech nový Material Design, který se nedávno objevil i ve webové verzi. Kromě modernějšího vzhledu se mírně upravily prvky, které usnadňují ovládání aplikace. Zároveň se dostalo i na funkci Home Tab, která se poprvé objevila právě ve webové verzi. Jedná se o lištu, která ukazuje soubory, o kterých se Google domnívá, že jsou pro vás v danou chvíli nejdůležitější.

Redesign Google Disku přidává i nové funkce z webu

Nová funkce Home Tab je založena hned na několika faktorech, například na poslední editaci souboru, počtu sdílení jednotlivých souborů a také se postupně učí aplikace tomu, na jaké soubory chodíte v jaký den. Například ráno v práci otevíráte soubory spojené s prací, proto vám bude Home Tab nabízet soubory spojené s prací.

google disk novy design

Úpravou prošel navigační panel na spodní straně, usnadňuje přepínání mezi kategoriemi a je intuitivnější. Rovněž se zobrazuje na nových místech, kde byl před redesignem schovaný. Pokud jde o samotný redesign, tak vychází z Material Designu 2.0. To znamená mnohem více bílé barvy, nový font a uhlazenější prvky. Zároveň bychom se díky tomuto redesignu měli dočkat i tmavého režimu. Google plánuje podporu tmavého režimu u většiny svých aplikací do té doby, než se spustí nový Android Q.

google disk redesign android ios

Nový design pro Google Disk přichází v těchto dnech na iOS. Na Androidu si můsíme pár dní počkat. Oficiálně bude k dispozici 18. března. V tuto chvíli není jasné, jestli bude stačit aktualizace, nebo to bude Google zapínat na straně serveru.

Google Drive
Google Drive

Jak se vám líbí nový design Google Disku?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)