TOPlist

Google Diktafon teď umí nahrávat i přes externí mikrofony a sluchátka

Google Diktafon nahrávání z externích mikrofonů

Mobilní aplikace Google Diktafon (Google Recorder) dostala v rámci aktualizace na verzi 2.1 možnost nahrávání z externích mikrofonů včetně těch v bezdrátových sluchátkách. Oblíbený nástroj pro vytváření a ukládání audio poznámek tak získává novou možnost pro pohodlnější záznam. Doposud měla aplikace při nahrávání k dispozici jen mikrofon v mobilním telefonu, což bylo pochopitelně dost omezující. Například pro uživatele, kteří i při práci často nosí sluchátka.

Recorder
Recorder

Novinka se projevuje jako přepínač, který se objeví v nastavení aplikace. Pomocí něho bude možné si vybrat, zda má být striktně použit jen mikrofon mobilu, nebo má dojít k automatické detekci dalších připojených zařízení. A to jak těch připojených kabelem, tak i těch bezdrátových. V mnoha situacích se může druhá varianta hodit, nicméně také může vést k nižší kvalitě záznamu. Mikrofony v telefonu jsou jednoduše velmi často kvalitnější než ty na sluchátkách nebo kabelech.

Nahrávání z externích mikrofonů se může při používání aplikace Google Diktafon hodit i v kombinaci s chytrým asistentem. Záznam se pak dá přes sluchátka zahájit i pořizovat, aniž by uživatel musel vytáhnout telefon z kapsy. Zatím je ale tento proces limitován nutností odemykat mobil. Možná časem zmizí. Google Diktafon je v tento moment základní aplikací pro telefony Pixel. Dá se ale instalovat i do jiných mobilů ze zdrojů jako APK Mirror. Upozorňujeme ale, že instalace může být problematická. Návod případně přineseme později.

Jak jste zvyklí vytvářet poznámky na mobilu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)