Nový Google widget pomůže bojovat proti digitální závislosti

Google digitální rovnováha widget digital wellbeing

Ačkoli je systém Android 12 plný i nových zajímavých funkcí, jeho nejviditelnější stopou je rozhodně pozměněný design. Zaměření na pestřejší barvy a kreativnější tvary pak pomohlo k intenzivnímu návratu prvků, které už mnozí považovali skoro za vymřelé – widgetů. Mnohé aplikace mají tyto interaktivní zástupce na plochu upravené, jiné se dočkaly či dočkají vůbec poprvé. To platí například o Google nástroji Digitální rovnováha (Digital Wellbeing), jehož nový widget byl nedávno objeven.

Digital Wellbeing
Digital Wellbeing

Pokud jste o aplikaci Digitální rovnováha (a případně podobně pojmenovaných alternativách v různých Android mobilech) neslyšeli, tak vězte, že jde o nástroj s cílem eliminovat přílišnou digitální závislost. Připravovaný widget této Google aplikace by měl v tomto směru hodně pomoci. V kódu jedné z beta verzí zmíněné apky se podařilo tohoto zástupce najít a aktivovat.

Jak máte možnost vidět v galerii, widget bude zobrazovat celkový screen time neboli čas strávený hleděním do displeje a také textový i grafický žebříček největších žroutů vaší pozornosti. Na ploše může tento prvek zabírat místo již od velikosti 1×2 dlaždice. Podle zvolené plochy se bude měnit obsah. I když jde po technické stránce o naprostou banalitu, zmíněné informace mohou být na očích obecně velmi užitečné a pro mnohé uživatele varovné.

Jak je na tom vaše digitální rovnováha?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)