Google Coach: Chystá se nový asistent pro sportovce

google coach asistent zdravi fitness

Společnost Google už spustila několik produktů, které využívají AI a strojové učení. Podle posledních spekulací, které přinesl server Android Police, to vypadá že dalším cílem Googlu je zdraví, fitness a sport. Společnost má pracovat na novém asistentovi, který se nazývá Google Coach. Název se ještě může změnit, nicméně hlavní funkce už jsou údajně známé.

Google Coach bude asistent, který pomůže se cvičením a fitness

Google Coach nebude jen aplikace pro sledování sportovních aktivit jako je třeba Google Fit. Velkou částí bude pomáhat uživatelům, aby byli aktivní. Coach, který je označovaný i jako Project Wooden bude využívat všechna data, která Google o uživatelích má. Díky tomu bude moct předat lepší informace a údaje o vaší kondici. Může doporučit správný workout pro vás, navrhovat alternativy. Když se vrátíte z posilovny, Google Coach má vzít nově získaná data a ihned podle nich upravit plán tak, aby vám co nejvíce vyhovoval.

google_fit Google Fit

Nepůjde ale jen o cvičení. Pomáhat bude i po stránce výživy a správných potravin. Bude například doporučovat zdravé jídlo na základě vaší polohy, kdy vás může nasměrovat do restaurace, která má zdravá jídla. Zároveň by měl umět generovat týdenní stravovací plán, včetně nákupního seznamu. Měla by se dokonce využívat data z kalendáře, aby asistent Coach poznal, kolik jídel bude potřeba.

Počáteční zavedení této služby je hlavně pro Wear OS chytré hodinky. Využít ale časem půjde i na telefonech. Většinu dat ale bude sbírat z chytrých hodinek, které fungují na Wear OS. Jde stále o neoficiální informace, takže se může stát, že některé tyto informace již nebudou platit. Není ale pochyb o tom, že Google potřebuje zlepšit služby ohledně sledování zdraví a fitness. Google Fit už nestačí a konkurence jej přeskočila. Podobné je to i s Wear OS, který poslední dobu také stagnuje. Pomyslný restart by mohl přijít na začátku října, kdy se mají představit první Pixel hodinky. V tuto dobu se možná dočkáme i představení Google Coach.

Těšíte se na Google Coach, nebo podobného asistenta nevyužijete?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)