Jak zrychlit prohlížeč Google Chrome na zařízení s Androidem (návod)

Speed-up-your-Chrome-browser

Spoustě z nás se jistě může zdát, že prohlížeč Google Chrome na našem telefonu či tabletu již není tak svižný, jako tomu bývalo dříve. V tomto případě se však nejedná pouze o zdání, nýbrž o holý fakt. Se spoustou aktualizací, které jsou součástí přirozeného vývoje tohoto webového prohlížeče, se logicky zvyšují také jeho požadavky na systém. Pryč jsou tak doby, kdy si nárokoval pouze malou část paměti RAM z našeho zařízení, a zejména uživatelé s pamětí 1 GB a méně se tak mohou potýkat s problémy. Proto se webové stránky, které chceme navštívit, nemusejí vždy otevírat zcela nejrychleji a jejich prohlížení nemusí býti tolik plynulé, jako tomu bývalo dříve. Společně to však můžeme ovlivnit díky pokročilým možnostem nastavení již zmíněného prohlížeče. Konkrétně potom zvolením maximálního počtu dlaždic v oblasti zájmu, čímž snížíme jeho nároky na paměť přístroje. V následujících krocích si společně předvedeme, jak toho docílit.

1. Otevřeme prohlížeč Google Chrome. (Ten pravděpodobně najdeme na ploše nebo v seznamu nainstalovaných aplikací.)

1

2. Do vyhledávacího pole napíšeme následující adresu URL – “chrome://flags/#max-tiles-for-interest-area” a volbu potvrdíme.

2

3. Nyní jsme se dostali na stránku s pokročilým nastavením prohlížeče, kde si povšimneme žlutě zvýrazněné položky nesoucí název Maximální počet dlaždic v oblasti zájmu.

3

4. Rozklikneme rozbalovací menu, ve kterém vidíme jednotlivé počty dlaždic. Tyto hodnoty mění velikost vyčleněné paměti RAM pro samotný prohlížeč. (Doporučená hodnota pro zrychlení prohlížeče je 512)

4

5. V posledním kroku se zaměříme na levou spodní část obrazovky, kde nás Chrome vyzývá k restartu. Ten provedeme jednoduše stisknutím tlačítka spustit znovu.

5

Po dokončení celého postupu a restartování prohlížeče dojde ke zrychlení načítání jednotlivých stránek a plynulejšímu scrollování.

Zdroj: phonearena.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)