Aktualizujte! Chrome brzy nebude kompatibilní s Windows 7 a 8.1

Google Chrome Windows 7 konec podpory

V lednu tomu budou tři roky od konce podpory legendárního Windows 7, kteří mnozí označují za ten nejlepší operační systém od Microsoftu. Samozřejmě jej lze stále používat, ale jen na vlastní riziko, bez aktualizací zabezpečení a softwarové podpory. Nyní se k Microsoftu přidal také Google, který oficiálně oznámil, že příští rok skončí podpora prohlížeče Chrome pro systémy Windows 7 a Windows 8.1.

Již v únoru 2023 vydá Google novou verzi prohlížeče Google Chrome 110, která bude k dispozici pouze na Windows 10 a Windows 11. Starší systémy nebudou s novým Chrome kompatibilní. Pokud tedy máte jeden z těchto starších systémů, budete se muset spokojit s dosavadní verzí, která samozřejmě fungovat bude, ale stejně jako v případě celého systému ani zde nedostanete žádné nové bezpečnostní záplaty, což je pro bezpečné používání internetového prohlížeče klíčové. Google ve svém příspěvku rovněž doporučuje uživatelům, aby přešli na novější verzi Windows.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Jakou verzi Windows momentálně používáte?

Zdroj: time

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)