TOPlist

Google Chrome bude ještě bezpečnější! Ochrana před hrozbami dostává zásadní zlepšení

google chrome ilustrace ochrana
  • Google Chrome je světově nejpoužívanější webový prohlížeč
  • Jeho vývojáři neustále zlepšují bezpečnostní prvky, aby lépe chránil uživatele
  • Nyní se dočkáváme zásadní změny, která by měla razantně vylepšit hledání hrozeb

Jednoznačně nejpopulárnějším webovým prohlížečem je Google Chrome, a to i navzdory tomu, že ve srovnání s konkurencí není příliš agresivní, co se týče přidávání nových funkcí. Ba naopak, absence zbytečností je nejspíš jedním z hlavních důvodů, proč se těší takové oblíbenosti. Nejenže je Chrome uhlazený a jednoduchý, ale také nabízí solidní ochranu před on-line hrozbami. Její kvalita se nyní posouvá na ještě vyšší úroveň.

Pokud pro vás hraje bezpečí osobních informací či zařízení jako takového opravdu zásadní roli, můžete si v nastavení Chromu zapnout vylepšenou ochranu (Nastavení – Ochrana soukromí a zabezpečení – Zabezpečení – Vylepšená ochrana). Spousta uživatelů o téhle funkci nicméně neví a využívají tak standardní zabezpečení, která je sice také efektivní, ale nefunguje tak spolehlivě. Právě defaultní úroveň ochrany dostala super zlepšení, jež zajistí přesnější blokace potenciálně nebezpečných webů.

Google Chrome ochrana

Standardní ochrana dosud fungovala na principu kontroly souborů či odkazů skrz seznam, který se aktualizoval každých 30 až 60 minut. Nově však bude pracovat v reálném čase – podle Googlu nedosahuje průměrná škodlivá webovka ani 10minutového stáří, takže se do seznamu klidně může dostat až poté, co už někoho stihne ohrozit. Nyní se tedy budou stránky kontrolovat na základě aktuálních informací ze serveru Googlu.

Vývojáři v blogovém příspěvku uvedli:

Pokud máme podezření, že web představuje riziko pro vás nebo vaše zařízení, zobrazí se varování s dalšími informacemi. Díky kontrole webů v reálném čase očekáváme, že se nám podaří zablokovat o 25 % více pokusů o phishing.

Funkce samozřejmě dbá i na maximální ochranu soukromí uživatele. Pomocí speciálních šifrovacích metod zajistí, aby nikdo ze společnosti Google nemohl přijít na to, jaké stránky navštěvujete. Firma přiznává, že novinka, která se ještě v tomto měsíci zpřístupní také uživatelům aplikace Google Chrome pro Android, vyžaduje nějaký ten výkon navíc, ale ujišťuje, že zapracovala na optimalizacích, aby se nevyskytovaly žádné problémy s plynulostí prohlížení obsahu.

Google Chrome
Google Chrome

Používáte Google Chrome, nebo jiný prohlížeč?

Zdroj: Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)