Google Chrome pro Android se zřejmě dočká vlastního editoru screenshotů

google chrome úprava screenshotů

Co se týče Androidu samotného, ten přišel s pořádným editorem screenshotů až ve verzi 9. Google však přidává vlastní nástroj pro úpravu screenshotů do svých aplikací. Můžeme ho najít například v aplikaci Google Fotky či v Google vyhledávání. Vypadá to, že zde bude brzy další aplikace, která bude tento nástroj úpravy screenshotů podporovat – Google Chrome.

Dočká se ho pouze Android verze tohoto populárního prohlížeče. Vývojáři z XDA Developers našli kódy, které naznačují příchod této funkce do Chromu. Položka Chromium Gerrit, kde byl kód spatřen obsahuje větu “Přidat funkci pro práci se snímky obrazovky”, takže je zřejmé, že se tak skutečně stane. Doplňující komentář ke sledování chyb ale ukazuje, že je editor v rané fázi vývoje a jak již bylo zmíněno, bude zjevně určen pouze pro Android verzi.

Google Chrome screenshotů

Může nějakou dobu trvat, než se nová funkce v prohlížeči skutečně objeví. Pravděpodobně se jí nejprve dočkáme v Chrome Canary, což je testovací verze Google Chrome a i tam bude muset být aktivována na straně Googlu. Jakmile se tak stane, budeme vás o novince samozřejmě informovat.

Uvítáte úpravu screenshotů v Google Chrome?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)