TOPlist

Google Chrome bude nově „tolerovat“ překlepy v URL adrese

Google Chrome překlepy adresa URL

V rámci připomínky Světového dne přístupnosti oznámila společnost Google několik novinek. Jedna významná se týká i prohlížeče Chrome. I když jsou všechny nové funkce věnovány primárně lidem s různými smyslovými či pohybovými obtížemi, tato konkrétní jistě ušetří spousty zbytečného nervování a klikání i běžné uživatele. S notnou dávkou nadsázky i kočky, které rády lozí po klávesnici. Nejpopulárnější prohlížeč světa se totiž naučil více tolerovat překlepy v URL a zjednoduší se cesta na dříve navštívený web, jehož adresa byla špatně zadána.

Google Chrome
Google Chrome

„Při zadávání webové stránky do adresního řádku Chrome nyní rozpozná překlepy v adrese URL a na základě oprav navrhne webové stránky. To zvyšuje přístupnost pro lidi s dyslexií, studenty jazyků a všechny, kteří dělají překlepy, protože usnadňuje přístup na dříve navštívené webové stránky i přes chyby v psaní. Tato funkce je nyní k dispozici v desktopovém prohlížeči Chrome a v následujících měsících se rozšíří i na mobilní zařízení,“ oznámil Google na blogu společně s dalšími novinkami.

Americká společnost například experimentuje s AI konverzačním botem, který si s uživatelem povídá o obrázcích, zavádí informace o bezbariérových oblastech v Google Maps nebo přináší do více zařízení živé generování titulků.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolikrát denně se „seknete“ v URL?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)