Ověřovací kód ke kartě už nebude Chrome potřebovat. Postačí otisk prstu

potvrzení plateb otiskem prstu Google Chrome

Vývojáři prohlížeče Google Chrome před pár hodinami potvrdili příchod velmi zajímavé funkce, která souvisí s automatickým vyplňováním údajů, platbami a biometrikou. Mobilní verze Chromu pro Android brzy umožní uživatelům potvrzovat platby prostřednictvím čtečky na otisk prstů. Pokud bude tato možnost zapnutá, nebude nadále nutné zadávat klasický ověřovací kód o třech číslicích. Díky této novince může Google Chrome ušetřit spoustu času a trápení a potvrzení plateb otiskem je z určitého pohledu také bezpečnější.

potvrzení plateb otiskem Google Chrome

Údaje o platební kartě jsou spojeny s Google účtem konkrétního uživatele a prohlížeč Chrome se na ně musí manuálně dotázat pokaždé, když je chce použít. Z toho důvodu teď uživatelé musejí zadávat ověřovací kód ještě před samotnou platbou. Nutnost tohoto spojení zůstane, nicméně potvrzení (resp. vyvolání) plateb půjde v Google Chrome provádět otiskem. Ověřovací kód se zadá jen jednou při prvotním nastavení a pak vyžadován nebude. Novinka bude přicházet do prohlížeče Chrome pro Android v řádu týdnů a je volitelná. Pokud se vám tedy tento nápad nezdá, můžete ho ignorovat.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Budete tuto novinku využívat?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)