Google testuje zobrazení karet v mobilní verzi Chrome. A to rovnou ve spodní liště

google chrome spodni lista karty

Způsob vývoje prohlížeče Chrome umožňuje lidem zkoušet si nové funkce s předstihem mnohem dříve, než se objeví v stabilní verzi. Zároveň i dříve víme, jaké funkce se chystají. Jedna z posledních takových předčasných novinek, je předělání spodní lišty, na které se nově zobrazují jednotlivé karty. Pojďme si novinku přiblížit více.

Karty už se zobrazují i v mobilní verzi Google Chrome. Zatím však pouze v Canary verzi

Častokrát se nové funkce v jedné z mnoha testovacích verzích Chrome dají aktivovat přes speciální stránku chrome: // flags. To nicméně není případ dnešní funkce. Důvodem je to, že je v hodně rané fázi. Nicméně lidem z XDA se ji podařilo spustit už nyní a my se tak můžete s předstihem podívat na to, jak karty stránek vypadají na mobilní verzi. Právě možnost rychlého zobrazení a přepínání karet, je jeden z největších rozdílů mezi PC a mobilní verzí Chrome.

Po aktivování se vám zobrazí nová lišta na spodní straně, která má tlačítka se šipkou nahoru, znakem plus a místo pro ikony webů, které procházíte. Po stisknutí šipky nahoru se vám zobrazí nové okno, ve kterém uvidíte přehled vašich otevřených stránek v jednotlivých kartách. Tlačítko plus je klasické přidání nové karty. Mezi kartami můžete jednoduše přepínat poklepáním na ikonu. Prozatím není jasné, kdy se přesně objeví novinka v první veřejné verzi Chrome Canary, kde by si tuto funkci mohl vyzkoušet každý.

Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)

Jak se vám líbí nová funkce? Uvítali byste karty v mobilní verzi Google Chrome?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)