Google přejmenoval aplikaci Chrome Canary na Clankium. Ikona se změnila na dinosaura

google chrome clankium

Uživatelé, kteří používají testovací verzi prohlížeče Chrome Canary čeká poměrně velké překvapení, jakmile si aplikaci aktualizují. Google z doposud neznámého důvodu přejmenoval po letech tuto nestabilní Canary verzi prohlížeče na Clankium. Zároveň byla změněna ikona z oranžového loga Chrome. Nově má ikona žluté pozadí s tyrkysovým dinosaurem ve vajíčku, který se právě vylíhnul.

Jedná se o chybu, nebo je Clankium nový název pro testovací verzi Chrome?

Pokud uživatelé chtějí zkoušet ty nejnovější funkce s předstihem mnoha měsíců, instalují si Chrome Canary. To bychom ještě včera napsali. Od dnešního dne již instalují Clankium. Pokud se tedy po aktualizaci divíte, kde se vám v telefonu tato aplikace vzala, nemusíte se bát, že se jedná o malware či spyware.

V současné době není jasné, jestli se jedná pouze i chybu, nebo záměrnou změnu. Název aplikace byl změněn v menu, v nabídce chrome rovněž, pokud si ale otevřete přímo informace o aplikaci, tak se stále zobrazuje Chrome Canary, stejně se aplikace zobrazuje i v obchodě Play.

Lidé, kteří se orientují v Chromium kódu, nejsou slova „clank“ či „clankium“ zcela cizí. Redaktoři Android Police zjistili, že se tato slovní spojení využívají již od roku 2014. Pokud si chcete Clankium vyzkoušet, můžete stáhnout Chrome Canary z obchodu Play, případně nainstalovat APK ručně z APKMirror.

Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)

Líbí se vám název Clankium a nová ikona?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (1)