Prohlížeč Google Chrome míří do automobilů. Ale ne do všech

Google Chrome android automotive os
  • Google odhalil několik novinek spojených s Automotive Services
  • Jedná se o nezávislý operační systém, který využívají značky jako Volvo či Renault
  • Nyní do něj míří konečně prohlížeč Google Chrome

Android Auto se dočkalo v posledních měsících několika novinek, tou aktuální je například podpora Microsoft Teams. Vedle něj však Google vyvíjí také jiný operační systém – Google Automotive Services (též známý jako Android Automotive), který marketingově jej označuje jako „Google built-in“. A právě do něj se nyní chystá několik nových funkcí a aplikací.

Google Automotive Services je plnohodnotný nativní systém, nejen nástavba jako právě Android Auto. Využívá ho stále více automobilů, mnoho z nich se prodává už i v Evropě. Některé automobilky zkrátka dělají lépe auta než informační systémy. Nemusí tedy investovat miliony eur do jejich vývoje a mohou využít služeb někoho, kdo má s vývojem vlastního systému obrovské zkušenosti. Příkladem jsou například vozy Volvo či Renault, v zahraničí je oblíbený také třeba Polestar.

Google chrome android automotive

Majitelé těchto vozů se mohou těšit třeba na rychlé odeslání navigace z telefonu do automobilu, tou největší novinkou je ale bezpochyby příchod prohlížeče Google Chrome. Už od září lze využívat prohlížeč Vivaldi, ale sám ředitel Polestaru Thomas Ingenlath uvedl, že ho bral jako dočasné řešení, než bude připravený právě Chrome. Ten nabízí většinu funkcí, které známe z desktopové i mobilní verze včetně možnosti propojení s Google účtem a následnou synchronizací.

Experience cars with Google built-in

Experience cars with Google built-in

Dává vám Google Chrome v autě smysl?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)