Nemáte čisté svědomí? Pak budete milovat novou funkci v Google Chrome

Google Chrome

Ke konci roku 2021 zamířila na jablečnou verzi prohlížeče Google Chrome zajímavá vychytávka, která umožňovala zamknout anonymní režim, což se hodí v případech, kdy chcete nechat otevřená anonymní okna, ale zároveň nechcete riskovat, aby se k nim dostal kdokoliv jiný, než vy samotní. Nyní je jasné, že se stejná funkce dostane také na Android zařízení.

V tuto chvíli není Google s novinkou experimentuje, ovšem pokud byste chtěli, můžete ji pomocí příkazu Chrome://flags/, následného vyhledání příkazu „incognito-reauthentication-for-android“ a jeho povolení manuálně vynutit už nyní. Pro ověření budete používat buď čtečku otisků prstů, nebo PIN kód.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Dá se očekávat, že se novinka začne během několika dní šířit tak, aby byla ve výchozím nastavení povolena. Americká firma by měla tuto možnost zavést i v dalších aplikacích. Nabízí se třeba Google Authenticator.

Používáte anonymní režim?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)