TOPlist

Nemáte čisté svědomí? Pak budete milovat novou funkci v Google Chrome

Google Chrome

Ke konci roku 2021 zamířila na jablečnou verzi prohlížeče Google Chrome zajímavá vychytávka, která umožňovala zamknout anonymní režim, což se hodí v případech, kdy chcete nechat otevřená anonymní okna, ale zároveň nechcete riskovat, aby se k nim dostal kdokoliv jiný, než vy samotní. Nyní je jasné, že se stejná funkce dostane také na Android zařízení.

V tuto chvíli není Google s novinkou experimentuje, ovšem pokud byste chtěli, můžete ji pomocí příkazu Chrome://flags/, následného vyhledání příkazu „incognito-reauthentication-for-android“ a jeho povolení manuálně vynutit už nyní. Pro ověření budete používat buď čtečku otisků prstů, nebo PIN kód.

Google Chrome
Google Chrome

Dá se očekávat, že se novinka začne během několika dní šířit tak, aby byla ve výchozím nastavení povolena. Americká firma by měla tuto možnost zavést i v dalších aplikacích. Nabízí se třeba Google Authenticator.

Používáte anonymní režim?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)