S příchodem Androidu 14 se v Google Chrome vylepší jedna podstatná věc

google chrome scrollovani android api
  • Android 14 přinese nové API, díky němuž bude (nejen) Google Chrome plynulejší 
  • Tento problém trápí Android už roky a Google se jej konečně rozhodl řešit 
  • Novinku přijmou i ostatní prohlížeče jako Samsung Internet či Microsoft Edge

Pokud jste někdy používali iPhone, jistě jste si všimli rozdílu v plynulosti při scrollování prohlížečem Chrome. Zatímco na jablečných platformách funguje prohlížeč bezchybně, na Androidu se nepatrně zasekává, scrollování navíc není tak přesné. Google se rozhodl tento problém vyřešit, přičemž opravu implementoval přímo do systému Android 14.

V první řadě je nutné pochopit, že tato problematika je spojena s operačním systémem Android. Vlastní algoritmus dotykového vstupu systému Android je považována za nedokonalou a právě ona může za zadrhávání při scrollování.

Zlepšení přijdou s Androidem 14

Jak bylo oficiálně oznámeno na Chromium Blogu, Android 14 přináší nové API Nanosecond, které by mělo tento problém vyřešit. Umožní totiž aplikacím zpracovávat dotykové vstupy v nanosekundových intervalech. V důsledku toho se očekává, že bude posouvání na webu až 2x plynulejší.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Očekává se, že s vydáním Androidu 14 bude Chrome mnohem plynulejší, podobně jako na zařízeních s iOS a iPadOS. Nové API Nanosecond se bude pravděpodobně vyskytovat i v dalších prohlížečích jako je Samsung Internet a Microsoft Edge.

Oceníte plynulejší posouvání obsahem v Chrome?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)