Google Chrome 78 pro počítače vypuštěn. Nabízí spoustu nových funkcí

google chrome 78

Google právě vypustil nejnovější verzi prohlížeče Chrome pro Mac, Windows a Linux. Chrome 78 nabízí spoustu nových možností a funkcí. Můžeme zmínit například užitečnou funkci click-to-call, která vám po synchronizaci s telefonem umožní vytočit telefonní číslo rovnou z počítače.

Google Chrome 78 byl představen již minulý měsíc. Brzy má navíc získat více možností přizpůsobení, tedy větší prostor pro úpravy než pouze přidání pozadí na stránku Nová karta, či použití motivu z obchodu Chrome. Po funkci Odeslat tuto stránku, která přišla již v září získává prohlížeč další užitečnou funkci, která komunikuje napříč zařízeními.

Pomocí funkce click-to-call lze vytočit číslo rovnou z počítače a to buď po klepnutí na pravé tlačítko myši a následné zvolení možnosti, či označení daného čísla. Chrome se následně zeptá, zda chcete číslo opravdu vytočit, což stačí potvrdit. Tato funkce se do prohlížeče dostává postupně, takže nemusí být ihned dostupná všem uživatelům. Chrome taktéž lépe kontroluje hesla a varuje před možným zneužitím přihlašovacích údajů, když je použijete pro podezřelé weby. Zobrazí se červené okno, které se podobá bezpečnému prohlížení a následně uživatelům doporučí změnit jejich heslo.

Už máte Google Chrome 78?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)