Které Android mobily mají automaticky nárok na 64bitový Google Chrome?

Google Chrome 64bit automatická kompatibilita

Vloni v červenci začal Google testovat 64bitovou verzi mobilní verze jeho webového prohlížeče Chrome. V první vlně běžel na vybraných telefonech s Androidem 10 a jelikož jiné přesné podmínky pro jeho podporu neexistovaly, zdála se verze systému jako jedinou podmínkou. Postupem času se ale zjistilo, že tak jednoduché to asi není. Současně s vydáním mobilního Chrome 89 Google konečně upřesnil, kterých telefonů se automatická kompatibilita se 64bit verzí tohoto prohlížeče týká.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Zásadní roli v tomto případě hraje velikost operační paměti (RAM). Chrome je automaticky dostupný pro telefony, které mají nejen alespoň Android 10, ale současně i minimálně 8 GB RAM. Pro tuto konstelaci společnost údajně prohlížeč vyladila. Chrome je za těchto podmínek o 8,5 % rychlejší a při procházení stránek o 28 % plynulejší. Pokud váš telefon tyto parametry nemá, nezoufejte. Pokud i tak chcete Google Chrome 64bit vyzkoušet, automatická kompatibilita je jen jedna z cest, jak se k této verzi dostat. I do “slabších” telefonů můžete prohlížet zkusit nainstalovat třeba z APK Mirror. Pokud si chcete ověřit, jakou verzi nyní v mobilu máte, stačí do řádku pro adresu zadat chrome://version.

Jakou verzi a bitovou variantu Chromu máte?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)