Už i Google Chat zavádí grafické potvrzení o přečtení zprávy

Google Chat potvrzování přečtení zpráv

Komunikační nástroj Google Chat se v říjnu zařadí mezi mnohé další chatovací platformy s novou funkcí pro potvrzování přečtení zpráv. Poté, co nástroj dostal nedávno například tmavý vzhled, zavádí někým zbožňované a někým zase nenáviděné zobrazování informací o tom, zda si příjemce už přečetl konkrétní zprávu. Jde o stejný princip, který praktikuje například i WhatsApp, Messenger nebo bratrský Hangouts. Posledním dvěma jmenovaným ale bude funkce v Google Chatu o něco bližší. Bude totiž využívat profilové fotografie. Vpravo dole.

Google Chat potvrzování přečtení zpráv ukázka

Nicméně zatímco u Messengeru a Hangouts jsou podobizny konkrétních lidí efektivní hlavně při potvrzování přečtení zpráv ve skupinové konverzaci, Google Chat funkci spouští jen pro komunikaci mezi dvěma lidmi. Tím pádem logicky není nutné používat fotky, stačily by “fajfky” jako u WhatsAppu. Ale to je jen detail.

Google Chat
Google Chat

Novinka se má každopádně začít zavádět 5. října a týkat se bude všech uživatelů kancelářského balíku G Suite. A to jak v mobilních aplikacích pro Android i iOS, tak i na počítači.

Jak vnímáte funkci s potvrzováním o přečtení?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)