TOPlist

Sháníte zajímavou práci? Český Google hledá ředitele!

Google
  • Google hledá ředitele české pobočky v Praze, který má zkušenosti s vedením lidí
  • Česká pobočka byla otevřena už v roce 2006
  • Dosavadní šéfka české pobočky Taťána Le Moigne odchází po téměř 18 letech

Společnost Google hledá ředitele české pobočky. Pracovní pozice je v Praze. Pokud byste se o pozici chtěli ucházet, měli byste mít zkušenosti s managementem a vedením lidí, internetem, prodejem a samozřejmě je požadována plynulá čeština a angličtina. Zajímavé je, že nemusíte znát služby Google, ale musíte být ochotni se je naučit.

Společnost Google byla založena 4. září 1998 v kalifornském městě Menlo Park. Zakladateli byli Larry Page a Sergey Brin, kteří se setkali na Stanfordově univerzitě během svých doktorských studií. Původním záměrem bylo vytvořit vyhledávač, který by dokázal organizovat a hodnotit webové stránky podle jejich relevance a vzájemných odkazů. Česká pobočka vznikla už v roce 2006. Nachází se v Praze a od svého vzniku se zaměřuje na podporu lokálních podniků a uživatelů, poskytování reklamních služeb, lokalizaci produktů a podporu rozvoje digitálních dovedností v České republice. Google také pořádá různé akce a iniciativy, které mají za cíl podpořit inovace a digitální vzdělávání v regionu.

Požadavky na pozici ředitele

Google v Česku zaměstnává asi 70 lidí a vykazuje velmi malé příjmy. Tím se ale nenechte odradit, jedná se jen o daňovou optimalizaci. Všechno se vykazuje v Irsku, kde má Google evropskou centrálu. Konkrétní plat zmíněn není a v benefitech, které se nám podařilo dohledat, chybí stravenky. Více ve videu níže.

Google Employee Benefits | Total rewards

Google Employee Benefits | Total rewards

Ale vážně. Šéf českého zastoupení se mění po skoro 18 letech a je to velká věc. Doteď Google u nás vedla Taťána Le Moigne, která stála u otevření pobočky. Šéf pobočky má vliv na to, jak je Google vnímán společností, podnikateli i vládou.

Chtěli byste šéfovat Google aspoň v Česku?

Zdroj: Google, GlassDoor

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)